Conjugarea verbului a lăsa in engleza

Conjugarea verbului a lăsa la toate timpurileVerb Conjugation to let in all Tenses

Conjugarea verbului a lăsa la prezent simpluVerb conjugation to let in Present Simple

I let.eu las.
you let.tu laşi.
he/she/it lets.el/ea lasă.
we let.noi lăsăm.
you let.voi lăsaţi.
they let.ei/ele lasă.
Conjugare a lăsa la prezent simplu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut simpluVerb conjugation to let in Simple Past

I let.eu lăsam.
you let.tu lăsai.
he/she/it let.el/ea lăsa.
we let.noi lăsam.
you let.voi lăsaţi.
they let.ei/ele lăsau.
Conjugare a lăsa la trecut simplu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor simpluVerb conjugation to let in Future Simple

I shall let.eu voi lăsa.
you will let.tu vei lăsa.
he/she/it will let.el/ea va lăsa.
we shall let.noi vom lăsa.
you will let.voi veţi lăsa.
they will let.ei/ele vor lăsa.
Conjugare a lăsa la viitor simplu

Conjugarea verbului a lăsa la prezent continuuVerb conjugation to let in Present Continous

I am letting.eu las.
you are letting.tu laşi.
he/she/it is letting.el/ea lasă.
we are letting.noi lăsăm.
you are letting.voi lăsaţi.
they are letting.ei/ele lasă.
Conjugare a lăsa la prezent continuu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut continuuVerb conjugation to let in Past Continous

I was letting.eu lăsam.
you were letting.tu lăsai.
he/she/it was letting.el/ea lăsa.
we were letting.noi lăsam.
you were letting.voi lăsaţi.
they were letting.ei/ele lăsau.
Conjugare a lăsa la trecut continuu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor continuuVerb conjugation to let in Future Continous

I shall be letting.eu voi lăsa.
you will be letting.tu vei lăsa.
he/she/it will be letting.el/ea va lăsa.
we shall be letting.noi vom lăsa.
you will be letting.voi veţi lăsa.
they will be letting.ei/ele vor lăsa.
Conjugare a lăsa la viitor continuu

Conjugarea verbului a lăsa la perfect simpluVerb conjugation to let in Present Perfect

I have let.eu am lăsat.
you have let.tu ai lăsat.
he/she/it has let.el/ea a lăsat.
we have let.noi am lăsat.
you have let.voi aţi lăsat.
they have let.ei/ele au lăsat.
Conjugare a lăsa la perfect simplu

Conjugarea verbului a lăsa la mai mult ca perfectVerb conjugation to let in Past Perfect

I had let.eu lăsasem.
you had let.tu lăsasei.
he/she/it had let.el/ea lăsase.
we had let.noi lăsasem.
you had let.voi lăsaserăţi.
they had let.ei/ele lăsaseră.
Conjugare a lăsa la mai mult ca perfect

Conjugarea verbului a lăsa la viitor anteriorVerb conjugation to let in Future Perfect

I will have let.eu voi fi lăsat.
you will have let.tu vei fi lăsat.
he/she/it will has let.el/ea va fi lăsat.
we will have let.noi vom fi lăsat.
you will have let.voi veţi fi lăsat.
they will have let.ei/ele vor fi lăsat.
Conjugare a lăsa la viitor anterior

Conjugarea verbului a lăsa la prezent perfect continuuVerb conjugation to let in Present Perfect Continous

I have been letting.eu (îmi) las.
you have been letting.tu (îţi) laşi.
he/she/it has been letting.el/ea (îşi) lasă.
we have been letting.noi (ne) lăsăm.
you have been letting.voi (vă) lăsaţi.
they have been letting.ei/ele (îşi) lasă.
Conjugare a lăsa la prezent perfect continuu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut perfect continuuVerb conjugation to let in Past Perfect Continous

I had been letting.eu lăsasem.
you had been letting.tu lăsasei.
he/she/it had been letting.el/ea lăsase.
we had been letting.noi lăsasem.
you had been letting.voi lăsaserăţi.
they had been letting.ei/ele lăsaseră.
Conjugare a lăsa la trecut perfect continuu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor perfect continuuVerb conjugation to let in Future Perfect Continous

I will have been letting.eu voi fi lăsat.
you will have been letting.tu vei fi lăsat.
he/she/it will have been letting.el/ea va fi lăsat.
we will have been letting.noi vom fi lăsat.
you will have been letting.voi veţi fi lăsat.
they will have been letting.ei/ele vor fi lăsat.
Conjugare a lăsa la viitor perfect continuu

Conjugarea verbului a lăsa la prezent simpluVerb conjugation to let in Present Simple

I let.eu las.
you let.tu laşi.
he/she/it lets.el/ea lasă.
we let.noi lăsăm.
you let.voi lăsaţi.
they let.ei/ele lasă.
Conjugare a lăsa la prezent simplu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut simpluVerb conjugation to let in Simple Past

I let.eu lăsam.
you let.tu lăsai.
he/she/it let.el/ea lăsa.
we let.noi lăsam.
you let.voi lăsaţi.
they let.ei/ele lăsau.
Conjugare a lăsa la trecut simplu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor simpluVerb conjugation to let in Future Simple

I shall let.eu voi lăsa.
you will let.tu vei lăsa.
he/she/it will let.el/ea va lăsa.
we shall let.noi vom lăsa.
you will let.voi veţi lăsa.
they will let.ei/ele vor lăsa.
Conjugare a lăsa la viitor simplu

Conjugarea verbului a lăsa la prezent continuuVerb conjugation to let in Present Continous

I am letting.eu las.
you are letting.tu laşi.
he/she/it is letting.el/ea lasă.
we are letting.noi lăsăm.
you are letting.voi lăsaţi.
they are letting.ei/ele lasă.
Conjugare a lăsa la prezent continuu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut continuuVerb conjugation to let in Past Continous

I was letting.eu lăsam.
you were letting.tu lăsai.
he/she/it was letting.el/ea lăsa.
we were letting.noi lăsam.
you were letting.voi lăsaţi.
they were letting.ei/ele lăsau.
Conjugare a lăsa la trecut continuu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor continuuVerb conjugation to let in Future Continous

I shall be letting.eu voi lăsa.
you will be letting.tu vei lăsa.
he/she/it will be letting.el/ea va lăsa.
we shall be letting.noi vom lăsa.
you will be letting.voi veţi lăsa.
they will be letting.ei/ele vor lăsa.
Conjugare a lăsa la viitor continuu

Conjugarea verbului a lăsa la perfect simpluVerb conjugation to let in Present Perfect

I have let.eu am lăsat.
you have let.tu ai lăsat.
he/she/it has let.el/ea a lăsat.
we have let.noi am lăsat.
you have let.voi aţi lăsat.
they have let.ei/ele au lăsat.
Conjugare a lăsa la perfect simplu

Conjugarea verbului a lăsa la mai mult ca perfectVerb conjugation to let in Past Perfect

I had let.eu lăsasem.
you had let.tu lăsasei.
he/she/it had let.el/ea lăsase.
we had let.noi lăsasem.
you had let.voi lăsaserăţi.
they had let.ei/ele lăsaseră.
Conjugare a lăsa la mai mult ca perfect

Conjugarea verbului a lăsa la viitor anteriorVerb conjugation to let in Future Perfect

I will have let.eu voi fi lăsat.
you will have let.tu vei fi lăsat.
he/she/it will has let.el/ea va fi lăsat.
we will have let.noi vom fi lăsat.
you will have let.voi veţi fi lăsat.
they will have let.ei/ele vor fi lăsat.
Conjugare a lăsa la viitor anterior

Conjugarea verbului a lăsa la prezent perfect continuuVerb conjugation to let in Present Perfect Continous

I have been letting.eu (îmi) las.
you have been letting.tu (îţi) laşi.
he/she/it has been letting.el/ea (îşi) lasă.
we have been letting.noi (ne) lăsăm.
you have been letting.voi (vă) lăsaţi.
they have been letting.ei/ele (îşi) lasă.
Conjugare a lăsa la prezent perfect continuu

Conjugarea verbului a lăsa la trecut perfect continuuVerb conjugation to let in Past Perfect Continous

I had been letting.eu lăsasem.
you had been letting.tu lăsasei.
he/she/it had been letting.el/ea lăsase.
we had been letting.noi lăsasem.
you had been letting.voi lăsaserăţi.
they had been letting.ei/ele lăsaseră.
Conjugare a lăsa la trecut perfect continuu

Conjugarea verbului a lăsa la viitor perfect continuuVerb conjugation to let in Future Perfect Continous

I will have been letting.eu voi fi lăsat.
you will have been letting.tu vei fi lăsat.
he/she/it will have been letting.el/ea va fi lăsat.
we will have been letting.noi vom fi lăsat.
you will have been letting.voi veţi fi lăsat.
they will have been letting.ei/ele vor fi lăsat.
Conjugare a lăsa la viitor perfect continuu

Download PDF ‐ conjugarea verbului a lăsa in engleza

Conjugare verbe